Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Aktualności

Poznaj naszą skuteczną metodę!

Poznaj naszą skuteczną metodę!

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz jaka jest jedna z naszych ulubionych i bardzo skutecznych metod nauki języka angielskiego?

To gry i zabawy językowe!

Wiesz, dlaczego są one tak ważne? No cóż, powiedzmy, że to ma coś wspólnego z naszym mózgiem!
Gry i zabawy mają niesamowity wpływ na nasze uczucie radości i satysfakcji podczas nauki. Podczas tych aktywności nasz mózg uwalnia neuroprzekaźnik o nazwie dopamina, który jest związany z uczuciem nagrody i motywacji. To sprawia, że uczniowie czują się bardziej zaangażowani i zmotywowani do kontynuowania nauki wybranego języka.
Wykorzystanie gier i zabaw podczas zajęć języka angielskiego opiera się na zasadach neurodydaktyki. Oznacza to, że projektujemy nasze zajęcia tak, aby uwzględniały działanie mózgu i jego zdolność do przetwarzania informacji. Gry i zabawy angażują różne zmysły, co pomaga w lepszym przyswajaniu i utrwalaniu nowych słów, zwrotów i gramatyki.
Gry i zabawy tworzą atmosferę pozytywną i przyjazną, w której uczniowie czują się swobodnie i komfortowo. To ma ogromne znaczenie dla ich motywacji i chęci udziału w zajęciach. Kiedy uczniowie są zrelaksowani i szczęśliwi, są bardziej skłonni do podejmowania ryzyka i eksperymentowania z językiem angielskim np podczas konwersacji.
Więc teraz już wiesz, dlaczego wykorzystujemy gry i zabawy podczas naszych zajęć z języka angielskiego! Dzięki nim uczymy się w sposób przyjemny i skuteczny, wyzwalając pozytywne emocje i mobilizując nasz mózg do nauki. Nie ma nic lepszego niż nauka, która jest jednocześnie zabawą!

Zobacz także