Basia Olech-Grzybowska

Basia Olech- Grzybowska

Nazywam się Basia Olech-Grzybowska. Jestem absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej na UW. Na studiach przygotowywałam się do zawodu nauczyciela i tłumacza języka angielskiego i rosyjskiego, jednak moje życie zawodowe związane jest tylko z angielskim. Uczę tego języka od 18 lat, przez cały ten czas miałam możliwość pracować z uczniami w przedziale wiekowym 5-75 lat :). W Harrison School prowadzę zajęcia z grupami przedszkolnymi oraz z uczniami szkoły podstawowej. W pracy z dziećmi najbardziej lubię ich entuzjazm, optymizm, ciekawość i chęć poznawania i odkrywania nowych rzeczy. Najwięcej satysfakcji dostarczają mi postępy moich uczniów oraz uśmiech na ich twarzach. Jestem mamą trzech uroczych i rozbrykanych chłopców, dzięki którym łatwiej jest mi zrozumieć dziecięcy świat i spojrzeć na rzeczywistość oczami dziecka, co bardzo pomaga mi w pracy. Cały mój wolny czas poświęcam dzieciom, chwile spędzone razem na czytaniu, zabawie, szaleństwach czy uprawianiu sportu są dla mnie bezcenne. Uwielbiam podróżować, mam słabość do Nowego Jorku i krajów hiszpańskojęzycznych.

Barbara Olejniczak

Barbara Olejniczak

Nazywam się Barbara Olejniczak. Języka angielskiego uczę od ponad 20 lat. Jestem absolwentką NKJO oraz uzupełniających studiów filologicznych. Uczyłam języka angielskiego zarówno w liceach jak i szkołach językowych. Bardzo lubię pracować z młodzieżą. Największą dla mnie radością w pracy nauczyciela są momenty kiedy widzę, jak moi słuchacze robią postępy w nauce.  Oprócz języka angielskiego, moją drugą miłością jest taniec i od blisko 5 lat uczęszczam na grupowe zajęcia taneczne, do jednej ze znanych szkół tanecznych w Warszawie. W wolnych chwilach czytam książki i biegam.

Anna Ostoja-Chrząstowska

Anna Ostoja-Chrząstowska

Jestem studentką Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim (kierunek: Nauczanie Języków Obcych - nauczanie języka angielskiego i dodatkowo francuskiego). Od kilku lat pracuję jako wychowawca i instruktor ogólnosportowy na letnich obozach dla dzieci i młodzieży. Nauka języków obcych sprawia mi wielką przyjemność, a także pozwala realizować jedną z moich pasji, jaką jest podróżowanie, a przy tym poznawanie kultury różnorodnych krajów. Podczas moich licznych wyjazdów poznałam wiele obcojęzycznych, otwartych osób, z którymi dzięki znajomości języków obcych, nadal utrzymuję kontakt, toteż uważam, że komunikacja ustna jest nieodłącznym elementem procesu nauczania.W trakcie swoich zajęć z dziećmi staram się pobudzać ich kreatywność między innymi poprzez rozmaite gry i zabawy oraz piosenki. Osobiście, poza podróżami, uwielbiam słuchać zagranicznej muzyki jak i oglądać brytyjskie, amerykańskie i francuskie filmy w wersji oryginalnej.

Ewa Żurawska

Ewa Żurawska

Nazywam się Ewa Żurawska. Jestem absolwentką filologii rosyjsko-angielskiej ( specjalność nauczycielska). Od kilku lat pracuję w zawodzie, mając okazję prowadzić zajęcia zarówno z maluchami, młodzieżą, a także z dorosłymi. Jako lektor przygotowywałam przedstawienia teatralne w języku angielskim, prowadziłam warsztaty tematyczne, przygotowywałam osoby do egzaminów Cambridge, a także tworzyłam zestawy do nauki języka obcego na platformach językowych. Mam również doświadczenie w nauczaniu metodą CLIL dzięki National Geographic Learning. Na lekcjach staram się wykorzystywać nowoczesne technologie, a także grać w gry planszowe w języku docelowym. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze.

Adrianna Adamik

Adrianna Adamik

Nazywam się Adrianna Adamik, jestem absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz skończyłam filologię na SWPS. Nauczycielem zostałam z powołania i szczerze uwielbiam moją pracę. Najbardziej cieszy mnie, kiedy widzę jak moi uczniowie dorastają, rozwijają swoje umiejętności i nabierają pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim. Staram się, by moje zajęcia szyte były na miarę XXI wieku - grywalizacja, metoda TPR oraz nowoczesne technologie są stałymi gośćmi na moich lekcjach. Oprócz języka angielskiego, który jest moją największą pasją, uwielbiam również podróżować. Staram się jak najczęściej odwiedzać Anglię i Szkocję, w której kiedyś mieszkałam. To tam znajduję wspaniałe inspiracje na lekcje kulturowe i projekty, które uwielbiam tworzyć z moimi uczniami.

Marta Żuk

Marta Żuk

Nazywam się Marta Żuk. Jestem magistrem pedagogiki o specjalizacji terapia pedagogiczna. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku metodyka nauczania języka angielskiego. Aktualnie kończę studia magisterskie na kierunku filologii angielskiej o specjalizacji nauczycielskiej na Uniwersytecie SWPS. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje na konferencjach, warsztatach metodycznych i pedagogicznych. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywam od kilku lat, ucząc zarówno indywidualnie jak i na zajęciach grupowych, na różnych poziomach zaawansowania. Interesuję się neurodydaktyką oraz alternatywnymi metodami nauczania, które w swojej pracy staram się regularnie wykorzystywać oraz dostosowywać do potrzeb dzieci. Ponadto moją pasją jest praca z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych ( w tym z dysleksją ), stale zgłębiam swoją wiedzę na ten temat. Poza uczeniem lubię oglądać dobre filmy i czytać kryminały ( Lee Child, Peter Robinson i Harlan Coben to jedni z moich ulubionych autorów).

Joanna Szczepaniak

Joanna Szczepaniak

Nazywam się Joanna Szczepaniak. Jestem absolwentką filologii angielskiej ( specjalizacja nauczycielska) oraz Wydziału Prawa i Administracji. Ukończyłam również wiele kursów językowych w tym Business English. Praktyki za granicą oraz podróże, umożliwiły mi zweryfikowanie sprawności językowych a praca na uczelni wyższej - umiejętności dydaktycznych. Podzielam pogląd, że nauczyciel powinien wspierać nie tylko sferę poznawczą, ale także psychologiczną ucznia. Dlatego też przywiązuję ogromną uwagę do roli gier i zabaw w procesie przyswajania języka. Zapewniają one odpowiednią atmosferę na lekcji-zwiększając motywację uczniów oraz ułatwiają przełamywanie barier i lęków językowych. W nauczaniu dzieci i młodzieży, stosuję wiele metod, w zależności od predyspozycji, upodobań a także od ćwiczonej kompetencji językowej. Jednak najbliższe mi jest następujące podejście: "pamiętamy 20% tego co słyszymy, 50% tego co słyszymy i widzimy, 90% tego co robimy przez aktywne uczestnictwo" ( The Audio-Visual Society of America). Stąd tez ruch, drama, pantomima to środki które, często wykorzystuję w czasie zajęć. Zwracam też szczególną uwagę na piosenki, rymy, które niesamowicie angażują pamięć i wyobraźnię. Nieustannie udoskonalam swój warsztat pracy z dziećmi i młodzieżą, poszerzając go o nowe technologie oraz różne rodzaje mnemotechnik. Najlepszymi doradcami w wyborze właściwych metod oraz form przekazu są moje dzieci oraz uczniowie, którzy robią to bez zbędnej zwłoki :) i z właściwą sobie szczerością. Uczenie dzieci i młodzieży, sprawia mi wiele radości, uczy pokory oraz otwiera też na nowe horyzonty. To dzięki nim wprowadziłam do nauczania mi.in gramatyki, elementy ze Star Wars lub Minecraft i wiele innych.

 

Olena Kohut

Olena Kohut

Jestem absolwentką filologii ukraińsko-angielskiej. Od dzieciństwa moim marzeniem było zostać nauczycielem. Dla mnie szkoła to kreatywny świat, w którym każda lekcja jest wyjątkowa, to niekończąca się droga do siebie, do świata wiedzy. Moi uczniowie są mali, ale dbałości o siebie wymagają dużo. Zaszczepione, nabyte w pierwszych latach szkolnych wpływa na całe życie. Aby zrozumieć ucznia, musisz wyobrazić sobie siebie samego na jego miejscu, musisz spróbować myśleć tak samo jak on. Jest to bardzo trudne, ale konieczne. Szkoła to niesamowita kraina, w  której każdy dzień różni się od poprzedniego, i jest poszukiwaniem czegoś nowego, interesującego, w której nie ma czasu na nudę.

 

Ewelina Piór

Ewelina Piór

Nazywam się Ewelina Piór. Pochodzę z województwa pomorskiego, gdzie ukończyłam filologię angielską ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Gdańskim. Przez 3 lata mieszkałam w historycznym angielskim miasteczku St. Albans. Wzięłam udział w wymianie kulturowo-językowej Au Pair, goszcząc u angielskiej rodziny przez 2 lata oraz opiekując się ich maluchami. Język angielski jest moją największą pasją, dzieki której ukończyłam magisterskie studia w kierunku nauczania języka angielskiego (TESOL) na uniwersytecie w Anglii ( University of Hertfordshire). Podczas tych studiów zrealizowałam praktyki na uniwersytecie, gdzie uczyłam języka angielskiego studentów międzynarodowych. Pracowałam również z młodzieżą pochodzącą z różnych zakątków świat, w Summer School w Yorku ( Anglia). To co lubię w nauczaniu najbardziej, to poczucie niesamowitego wyzwania, dające mi szczęście. Praca z dziećmi oraz młodymi ludźmi jest ciekawa oraz motywująca, pozwala na postrzeganie świata oczami dzieci. Jako nauczyciel języka angielskiego, nie wierzę w żadną specyficzną metodę nauczania, gdyż staram się postrzegać ludzi indywidualnie, każdy z nas jest inny wyjątkowy. Uważam, że motywacja jest ważnym czynnikiem w nauce języka obcego. Współpracę z Harrison School rozpoczęłam w 2016 roku.

 

Małgorzata Wrzosek-Niedziółka

Małgorzata Wrzosek-Niedziółka

Nazywam się Małgorzata Wrzosek-Niedziółka. Jestem absolwentką filologii angielskiej (specjalizacja nauczycielska) oraz wydziału prawa w Białymstoku Ze szkołą Harrison jestem związana od początku jej istnienia. Posiadam ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe w nauczaniu dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Nauczanie dzieci to nie tylko moja praca, ale przede wszystkim moja wielka pasja życiowa, którą rozwijam właśnie w naszej szkole. Od dzieci uczę się szczerości, optymistycznego podejścia do życia oraz czerpię wiele pomysłów, które realizuję na moich zajęciach. Jestem osobą ambitną. Wymagam zawsze od siebie oraz od moich uczniów. W pracy kieruję się indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Zawsze staram się, aby moje zajęcia były ciekawe, a materiał realizowany  był dobrze zrozumiały przez dzieci. Jestem autorką scenariuszy przedstawień teatralnych oraz pomysłodawcą warsztatów kulturowych z udziałem rodziców, a  także projektów rocznych. Razem z innymi metodykami współtworzę materiały dydaktyczne wykorzystywane w naszej szkole. Od początku istnienia szkoły pełnię funkcję dyrektora ds. nauczania dbam nie tylko o jakość i standard nauczania, ale i o rozwój zawodowy lektorów pracujących w naszej szkole. Jestem trenem szkoleń zawodowych dla nauczycieli języka angielskiego oraz autorem i pomysłodawcą zajęć kulturowych, warsztatów rodzinnych, programów nauczania języka angielskiego podczas wyjazdów zimowych i letnich. Stale poszerzam swój warsztat pracy i uczestniczę w wielu szkoleniach zawodowych

Jestem do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 784 965 330 lub mail: metodyk@harrison.pl

Maria Ostoja-Chrząstowska

Maria Ostoja-Chrząstowska

Mam na imię Marysia i jestem studentką 5. roku lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Studiuję kombinację języków angielski-francuski, ale uczę się również włoskiego, bo języki to moja największa pasja! Uwielbiam wszystko, co z nimi związane – kulturę krajów, w których używa się danego języka, podróże, kontakt z obcokrajowcami… I to przede wszystkim na komunikację i dobrą zabawę stawiam na moich zajęciach. Pracę licencjacką pisałam na temat wpływu piosenek na proces nauczania, dlatego na pewno nie zabraknie ich podczas moich lekcji. Doświadczenie na lekcjach prywatnych i obozach dla dzieci i młodzieży pokazało mi, że dzieci najwięcej ucząsię, gdy nie zdają sobie z tego sprawy, np. przez śpiew i zabawę.

Jestem osobą otwartą, uśmiechniętą i ciekawą świata. Cały czas staram się rozwijać, nie tylko jako nauczyciel. Interesuje mnie fotografia portretowa, wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu, a także kultura Włoch. Moim marzeniem jest przejechać ten kraj wzdłuż i wszerz, a może i pewnego dnia w nim zamieszkać… Kto wie?

Daniel Pycz

Daniel Pycz

Nazywam się Daniel Pycz. Pracuję jako nauczyciel języka angielskiego od... 15 lat (ooops jak to szybko zleciało), czyli od ukończenia studiów na kierunku filologia angielska. W nauczaniu najbardziej cenię sobie podejście komunikacyjne. Największe doświadczenie mam w pracy z młodzieżą gimnazjalną. Podczas swoich zajęć poruszam tematy bliskie młodzieży, wykorzystuję technologię multimedialną, korzystam z wielu  gier językowych, aby rozwijać sprawność mówienia lub utrwalić wprowadzony materiał leksykalny gramatyczny. Przygotowuję uczniów do egzaminu gimnazjalnego i sprawdzianu szóstoklasisty. Prywatnie triathlonista i maratończyk oraz super tata.

Agnieszka Pycz

Agnieszka Pycz

Nazywam się Agnieszka Pycz, ukończyłam Filologię angielską w 2000r i jestem lektorką angielskiego w szkole językowej Harrison od początku jej istnienia. Mam za sobą 11 lat doświadczenia w nauczaniu zarówno najmłodszych dzieci w wieku 3-6 lat, uczniów klas 1-3 oraz młodzieży z klas 4-6. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie innego zawodu dla siebie. Kocham zarówno dzieci, jak i nauczanie ich języka angielskiego. Jestem szczęśliwa, gdy swoją pasją do tego- jakże ważnego w dzisiejszych czasach języka dzielę się z moimi wspaniałymi uczniami. Od dzieci, które uczę, czerpię olbrzymie pokłady entuzjazmu i energii. Moi uczniowie mają różne temperamenty, więc metody, które wykorzystuję w swojej pracy są także zróżnicowane; stosuję najczęściej metodę zwaną TPR- reagowanie całym ciałem, gdy wprowadzam nowe słownictwo lub śpiewam z uczniami, metodę dramy- wykorzystywaną podczas teatrzyków i warsztatów z rodzicami, metodę naturalną, gdy posługuję się w klasie językiem angielskim w sposób zrozumiały dla uczniów. Moja praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji.

Katarzyna Wielgosz

Katarzyna Wielgosz

Nazywam się Katarzyna Wielgosz i jestem absolwentką kierunku Wczesnego Nauczania Języka Angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej ukończyłam także Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych.

Języka angielskiego nauczyłam się przede wszystkim za granicą m.in  pracując jako nauczyciel w Stanach Zjednoczonych na obozach wakacyjnych, prowadząc  zajęcia  dla dzieci.

Kocham podróże i mam wielu znajomych na całym świecie, z którymi regularnie utrzymuję kontakt i wymieniam się spostrzeżeniami na różne tematy, mogąc spojrzeć na nie z zupełnie innych perspektyw - dlatego naukę języka angielskiego traktuję niezwykle personalnie - zależy mi, aby moi uczniowie także mieli możliwość nawiązania międzynarodowych przyjaźni, do czego możliwość porozumiewania się w tym samym języku jest absolutnie niezbędna.

Od kilku lat pracuję z dziećmi. Stale poszukuję innowacji w pracy , nie toleruję nudy na moich zajęciach. Stawiam na naukę poprzez kontakt z żywym językiem i zabawę, Postępuje w myśl zasady, ze najwięcej uczymy się, gdy nie jesteśmy świadomi, ze się uczymy.

Iwona-Żak-Łaguna

Iwona-Żak-Łaguna

Nazywam się Iwona Żak-Laguna. Jestem nauczycielem języka angielskiego z zamiłowania. Nauka oraz nauczanie języków obcych stanowiło od zawsze znaczną część moich zainteresowań. Na studiach oraz kursach językowych zgłębiałam wszelkie tajniki języka tak angielskiego, jak i niemieckiego. Z pełną odpowiedzialnością wybrałam język angielski jako przedmiot nauczania, głównie ze względu na jego płynność i popularność. Ukończyłam m.in.: wczesne nauczanie języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Podczas nauczania dzieci języka obcego przede wszystkim stawiam na dobrą zabawę i zaszczepienie w podopiecznych pasji do języka. Jest to możliwe poprzez aktywny, oparty na pełnej jasności i zrozumieniu kontakt z językiem. Dlatego moją misją jest poszukiwanie nowych dróg realizacji programu nauczania. Bazą nieodłączną jest natomiast metoda reagowania ciałem TPR, dramy, gry, zabawy oraz całe mnóstwo zagadek, historyjek i innych form, w jakie można „ubrać ” język obcy.

Pasję lingwistyczną uzupełnia  moje hobby , m.in.: podróże małe i duże oraz aktywność  sportowa. 

Anna Jurek

Anna Jurek

Nazywam się Anna Jurek. Ukończyłam filologię angielską, wybrałam kierunek nauczycielski. Interesuję się rozwojem metodyki, nowymi, dobrymi rozwiązaniami, chętnie je wdrażam i eksperymentuję. Uczestniczyłam i nadal biorę udział w wielu konferencjach i szkoleniach i nadal jest to dla mnie przyjemność :). Odbyłam też studia podyplomowe z zakresu zarządzania, co bardzo przydało się w dalszej pracy zawodowej. Uzyskałam licencje egzaminatora w uznanych międzynarodowych systemach. Nauczanie młodych i bardzo młodych osób zawsze mnie interesowało, nawet wówczas, kiedy jego znaczenie nie było jeszcze doceniane, a nawet dostrzegane, więc prowadziłam własne zajęcia wśród znajomych i w przedszkolach jako wolontariuszka. Uczyłam też młodzież niedowidzącą i niewidomą pracując jako nauczyciel języka angielskiego w Laskach Warszawskich. Następnie przez długi czas uczyłam studentów oraz osoby dorosłe, pracujące, języka ogólnego i języka specjalistycznego, aby dwa lata temu powrócić do pracy z młodzieżą gimnazjalną i młodszymi dziećmi. Cieszy mnie  praca w Harrison School  i kontakt z młodymi, wspaniałymi, pełnymi wyobraźni, wrażliwymi Ludźmi, którzy potrafią zaskakiwać kreatywnością nawet wówczas, kiedy spodziewam się niespodziewanego. Wierzę, że moje kompetencje językowe i gotowość dzielenia się nimi z młodymi ludźmi, mogą pomóc im w dalszym życiu. Uważam, że aby nauczyć się języka obcego należy się z nim oswajać, osłuchiwać, wyrabiać niezwykle istotną umiejętność radzenia sobie poprzez domyślanie się i odgadywanie znaczeń z kontekstu, po prostu używać go bez kompleksów. Dzieci, mają bardzo dobre predyspozycje i łatwość przyswajania języka, o ile umożliwimy im to. Dlatego na zajęciach mówimy po angielsku.  Zabawy TPR, aktywność językowa powiązana z aktywnością ruchową, gry, elementy dramy - to wszystko wspomaga naukę podczas moich  lekcji.

Poza pracą zawodową mam inne pasje, na przykład turystyka piesza czy narciarstwo biegowe. Razem z moimi dziećmi odbyłam wiele wspaniałych  wypraw w ukochane góry latem i zimą, a z biegiem czasu to dzieci uczyły mnie swoich pasji, na przykład wspinaczki. Lubię też wyprawy kajakowe, fotografowanie, czytam i troszkę sama piszę, na razie "do szuflady".