Saint Patrick's Day

harisson17 marca w klasach 3 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. W tym dniu kolor zielony był wszechobecny. Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się wiele ciekawostek o tym dniu tj: Kim był Św. Patryk? Co symbolizuje kolor zielony? Co skrywa skrzat na końcu tęczy?
Jak brzmi muzyka irlandzka? Co zapewnia szczęście w tym dniu? Oprócz zabaw tematycznych, tańców irlandzkich uczniowie na koniec lekcji wykonali plakaty przedstawiające główne symbole Irlandii.

 

Warsztaty African Day

harissonW miesiącu lutym 2014 r. odbędą się w naszej szkole warsztaty African Day.
Podczas zajęć dzieci wezmą udział w specjalnych grach i zabawach językowych o tematyce afrykańskiej. Poznają najciekawsze miejsca Czarnego Kontynentu, dowiedzą się, w których krajach dzieci mówią w języku angielskim itp. Na ten dzień przygotowaliśmy wiele atrakcji (zabawy taneczne, konkursy wiedzy, afrykański poczęstunek, prace plastyczne itp.). Serdecznie zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy.

 

HARRISON TEDDY BEAR ART FAMILY PROJECT

harissonW dniach od 18 listopada do 13 grudnia 2013 roku trwał konkurs dla najmłodszych słuchaczy naszej szkoły. Zadaniem uczestników - dzieci grup przedszkolnych oraz klas 0-1 było wykonanie projektu misia Harrisona- głównej postaci naszej szkoły językowej. Dzieci przedstawiły misia Harrisona wykorzystując rożne techniki plastyczne. Każda praca konkursowa okazała się wyjątkowo ciekawa - bowiem okazało się, że miś Harrison nie tylko jest przyjacielem dzieci, ale i dobrym uczniem, który lubi naukę języka angielskiego (w każdej pracy można było dostrzec elementy brytyjskie). Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu. Komisja konkursowa przyznała nagrody wszystkim dzieciom, które złożyły prace konkursowe. Dziękujemy rodzicom i rodzeństwu za wspólną zabawę
i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach w naszej szkole.

Wyniki konkursu Master of Spelling

harissonZ dumą ogłaszamy, iż 23 listopada 2013 roku po raz drugi odbył się konkurs umiejętności literowania i wiedzy Master of Spelling dla klas II-III. Pierwszym mistrzem literowania został Jędrzej M. z SP 344 (15/15pkt), drugie miejsce zajęły Agata G. z SP 344 (14/15pkt) oraz Zuzanna F. z SP 154 (14/15pkt) trzecie miejsce przypadło dla Karoliny M. z SP 344 (13,5pkt/15pkt). Wyróżnienie zdobył Mateusz S. z SP 344 (11,5/15pkt) Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka.
Agnieszka Pycz, Małgorzata Wrzosek-Niedziółka

Dzieci Afryki - projekt międzynarodowy

harissonW roku szkolnym 2013/14 nasza szkoła nawiązała współpracę z Fundacją Dzieci Afryki niosącą pomoc najuboższym dzieciom z Ugandy, Sudanu i innych krajów afrykańskich.
W ramach projektu nasi uczniowie poznają kraje anglojęzyczne Czarnego Kontynentu oraz wykonają projekty tematyczne. W grudniu przygotują kartki świąteczne, które zostaną w styczniu bezpośrednio przekazane przez misjonarzy ubogim i osieroconym dzieciom z Ugandy i Sudanu.
Weźmiemy także udział w akcji charytatywnej Piórniki dla Afryki (25.11- 16.12.2013 rok).
Prosimy chętnych uczniów o przekazywanie piórników i innych artykułów piśmienniczych (zbieramy kredki, ołówki, długopisy, mazaki, gumki itp.) bezpośrednio do siedziby naszej szkoły przy ul. Barei 3/2 lub przez lektorów pracujących w oddziałach.
Wszystkie dary zostaną przekazane przedstawicielom fundacji dnia 20 grudnia 2013 r. i zawiezione dzieciom w Ugandzie i w Sudanie w styczniu 2014 roku.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w niniejszym przedsięwzięciu i w akcji charytatywnej.

http://www.dzieciafryki.com/

Małgorzata Wrzosek-Niedziółka
Metodyk Harrison School

MASTER OF GRAMMAR - FINAŁ/WYNIKI

harissonW ubiegłą sobotę 20 kwietnia 2013 r. odbył się w naszej szkole pierwszy finał konkursu ''Master of Grammar'', w którym udział wzięli najlepsi uczniowie z klas III-IV ze wszystkich oddziałów Szkoły Językowej Harrison na Białołęce. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę gramatyczną na danym poziomie nauki. Z wielką przyjemnością ogłaszamy, ze laureatami konkursu zostali:

POZIOM klasa III
Oliwia K. z SP 314 - I miejsce
Zuzanna Sz. z SP 154- II miejsce
Krystyna P oraz Patrycja Ś. z SP 344-III miejsce
Karolina G z SP 154 oraz Gabriela R. , z SP 110- Wyróżnienie

Poziom klasa IV
Paweł P. z SP 154- I miejsce
Filip Ł z SP 314-II miejsce
Daria L. z SP 110-III miejsce
Julia S, Gabriela B ,Bartosz J z SP 154 - Wyróżnienie

AMERICAN DAY

harissonW tym roku szkolnym w marcu po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany dzień dotyczący Stanów Zjednoczonych - AMERICAN DAY.
Podczas zajęć uczniowie poznali historię powstania USA oraz najważniejszych ludzi z przeszłości. Dowiedzieli się ciekawostek o amerykańskiej fladze i jej nazwie Stars and Stripes. Korzystając z mapy odszukiwali największy oraz najmniejszy stan USA oraz sławne amerykańskie miejsca tj Statua Wolności, Biały Dom, czy Góra Rushmore z głowami prezydentów itp.
Z wielką ciekawością poznawaliśmy różnice językowe pomiędzy American English i Britrish English. Grupy klas młodszych stworzyły własne słowniczki obrazkowe. Na koniec zajęć starsze grupy wykonały projekty tematyczne dotyczące symboli i sławnych miejsc USA . Niespodzianką przygotowaną przez lektorów były przysmaki USA tj.: popcorn, chpsy oraz Cola .

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

AKCJA CHARYTATYWNA „ KSIĄŻKA DO SZPITALA”

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Książka
do szpitala”. Celem akcji było nie tylko obdarowanie chorych dzieci pięknymi upominkami,
ale i nauczenie dzieci dzielenia się z potrzebującymi. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. W wyniku akcji zebraliśmy około 100 książek dziecięcych, a także kilkanaście zestawów puzzli i gier edukacyjnych. W dniu 13 grudnia dary zostały zawiezione
do szpitala. Dyrekcja placówki, pracownicy szpitala oraz rodzice chorych dzieci przyjęli nas bardzo ciepło. Na ręce Pani Dyrektor Szkoły Harrison Pani Małgorzaty Chrzanowskiej złożyli podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Akcja charytatywna

harissonZ wielką radością informujemy, iż paczka z artykułami szkolnymi przygotowana przez naszych uczniów dotarła już do szkoły misyjnej prowadzonej przez salezjan w miejscowości BODOLGACCHI, DIST. NAOGAON w Bangladeszu. Poniżej podziękowanie, które otrzymaliśmy e- mailem
od koordynatora akcji. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i bardzo wdzięczni za okazaną pomoc
w edukacji najbiedniejszych dzieci w Azji. Mamy nadzieję na dalszą współpracę w przyszłym roku szkolnym i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych.

Zespół Harrison School

Podziękowanie za pomoc
w zorganizowaniu paczki z materiałami szkolnymi dla dzieci z Bangladeszu.

Drodzy nauczyciele, uczniowie szkoły językowej Harrison - Drodzy przyjaciele.
Z całego serca dziękuje Wam za przesłane materiały szkolne (długopisy, ołówki, kredki, flamastry
i wiele innych rzeczy) na misje w Lokhikul - Bangladesz. Dzięki Wam zajęcia szkolne naszych podopiecznych stały się bardziej kolorowe. To Wasze wsparcie dla nas traktuję jako wyraz Waszej dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Ufam że Bóg wynagrodzi Wam za to szczodrze. Bardzo serdecznie dziękuję.
Zorganizowanie takiej przesyłki wiąże się z pewnym wyrzeczeniem i problemami, dlatego my wszyscy z misji Don Bosco w Bangladeszu chcemy Wam podziękować za te ofiarę dla nas.
To dla nas wielka radość, ze Wy chociaż mieszkacie bardzo daleko chcecie nas wspierać w naszej edukacji.

Międzynarodowy projekt - Malezja

W ramach międzynarodowego projektu o Azji nawiązaliśmy współpracę m.in ze szkołą podstawową w miejscowości Johor w Malezji. Zadaniem uczniów ze szkół partnerskich było przedstawienie najciekawszych świąt występujących w ich krajach w formie plakatu lub prezentacji multimedialnej. Jesteśmy bardzo uradowani ponieważ otrzymaliśmy przesyłkę z przepięknymi plakatami przedstawiającymi typowe święta malezyjskie np Powitanie Roku Chińskiego, Święto Księżyca, czy Rajskiego Ptaka . Plakaty zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w siedzibie naszej szkoły przy ul Barei 3/2.

Nasi uczniowie również wykonali prace pt "Holidays in Poland" m.in. prezentacje Powerpoint, zostały one wysłane do szkół partnerskich.

Zapraszamy do obejrzenia prac i zapoznania się z kulturą azjatycką.

Piórniki do Afryki- Pozdrowienia z Ugandy i Rwandy

harissonZ wielką radością informujemy, iż przedstawiciele fundacji 'Dzieci Afryki' przekazali w styczniu 2014 r. zebrane przez uczniów Harrison School piórniki i inne artykuły plastyczne dzieciom z miejscowości Rugango w Rwandzie z Mpunge w Ugandzie. Z relacji misjonarzy: 'Radość dzieci była wielka'. Dzielimy się tą radością z Państwem.